Przykłady zastosowań metody CAWI

Badania

Metoda CAWI to rodzaj badań przeprowadzanych przez Internet. Cieszy się ona coraz większą popularnością, m.in. dzięki szybkości realizacji, a także stosunkowo niskiej cenie za jej przeprowadzenie. W jakich sytuacjach szczególnie warto z niej skorzystać?

Badania produktu

Metoda CAWI sprawdza się m.in. do szeroko pojętych badań produktów. Dzięki niej można testować nie tylko ich koncepty, ale również sprawdzać, czego od danej kategorii artykułów oczekują klienci oraz ile byliby w stanie za nie zapłacić. To ważne informacje, dzięki którym producent może znacznie lepiej przygotować się do wypuszczenia produktu na rynek lub zmienić związaną z nim komunikację marketingową tak, by odpowiadała na potrzeby konsumentów.

Badania konceptów reklamowych

Kolejnym przykładem zastosowania metody CAWI jest badanie konceptów reklamowych. Obecnie, zanim spot zostanie zaprezentowany szerszej publiczności, w większości przypadków jest testowany na mniejszej, reprezentatywnej grupie osób. Takie osoby odpowiadają na szereg pytań, które skupiają się przede wszystkim na tym, jaki przekaz odnośnie artykułu płynie z danej reklamy.

To bardzo ważne informacje, dzięki którym koncept może być dopracowany tak, aby komunikował dokładnie te cechy, które założył sobie producent.

Badanie rynku

CAWI znajduje zastosowanie także do przeprowadzania badań rynku, zwłaszcza pod kątem konsumentów i ich oczekiwań. Dzięki tej metodzie można bowiem sprawdzić, czy istnieje popyt na dany produkt, jak jest on duży, a także jakie potrzeby w danym segmencie mają konsumenci. Z pomocą tych danych producent może oszacować, czy wejście do danego sektora produktowego jest opłacalne, a także jak w lepszy sposób przygotować się do tego przedsięwzięcia.

Badania marketingowe

Innym obszarem zastosowań CAWI są również szeroko pojęte badania marketingowe. Również można zaliczyć do nich sprawdzanie konceptów reklam, choć w nieco szerszy sposób skupiają się one na potrzebach konsumentów, a także ich ukrytych motywach zakupowych. Te ostatnie są dla marketingowców bardzo cennym źródłem danych, bowiem to dzięki nim można zyskać przewagę konkurencyjną i zaproponować klientom produkty idealnie dopasowane do ich wymagań.

Jeśli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem badań CAWI, można zrobić to za pomocą platformy Badanie-Opinii.pl. Zarejestrowanych jest na niej ponad 150 tys. ankietowanych, dzięki czemu można bardzo precyzyjnie zaplanować, do jakiej grupy kwestionariusze zostaną przekazane. Dodatkowym atutem jest w tym przypadku fakt, że dane spływają w zaledwie kilkanaście godzin, co jest ogromną zaletą w porównaniu do wielu innych technik badawczych.

Kontakt

Ewaluacje

e-mail

telefon

(+48) 22 12 28 025
(+48) 32 42 21 707
(+48) 668 300 664

adres

Biuro w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Biuro w Rybniku
ul. Kowalczyka 17
Rybnik 44-206