Jakie tematy warto poruszyć w ankiecie CAWI na temat produktów?

Badania

Każdy z nas może stworzyć ankietę CAWI. Jednak ankieta przeprowadzona bez przygotowania przyniesie Ci wiele nieistotnych danych. Musisz mieć plan, a potem podzielić badanie na różne obszary, z których potrzebujesz zdobyć informacje. Bardzo ważne jest realizowanie ankiet, których celem jest zdobycie danych na temat produktów.

Czego użyłbyś jako alternatywy dla naszego produktu, gdyby nie był dostępny?

Jeśli chcesz wiedzieć, kto jest Twoim największym konkurentem, musisz zadać to pytanie w swojej ankiecie CAWI. To pytanie z pewnością dostarczy Ci odpowiedzi, których szukałeś, lecz nie muszą być one zgodne z Twoimi przypuszczeniami. To pytanie z ankiety na temat produktów pomoże Ci zidentyfikować Twojego prawdziwego konkurenta według klientów. Będziesz w stanie stworzyć listę firm, na które musisz zwracać uwagę. Jeśli nie chcesz, aby Twoi klienci zaczęli korzystać z usług przedsiębiorstw konkurujących, zwracaj uwagę na nie oraz ich produkty. Ich produkty mogą być bardzo podobne do twoich, a Twoim zadaniem jest, aby zawsze wyróżniać się, jako marka. Takie działania umożliwią Ci utrzymanie klientów na dłużej.

Jakie inne opcje rozważał Pan/Pani przed wyborem produktu naszej marki?

Zawsze dobrze jest znać produkty, które klienci uważają za Twój substytut w konkurencji. Będzie dla Ciebie bardzo korzystne to, jeśli zdecydujesz się wykorzystać informacje zwrotne do konsekwentnego ulepszania swojego produktu, czy też usługi. To uświadomiłoby klientom, że jesteś najlepszą opcją wśród wszystkich przedsiębiorstw. Jeśli poprzez ankietę CAWI ujawnią się obszary, w których okaże się, że Twoja konkurencja podejmuje lepsze działania, musisz jak najszybciej je usprawnić.

Jaka jest najlepsza cecha zakupionego produktu?

Twoje produkty są wyposażone w różne funkcje, które mają służyć do wykonywania określonych zadań oraz spełniać oczekiwania klientów. To pytanie z ankiety CAWI na temat produktów pomoże Ci zidentyfikować najbardziej lubianą cechę we wszystkich produktach. Wiedza na ten temat może pomóc Ci w ulepszaniu i pielęgnowaniu tej konkretnej cechy. Znając swoje mocne strony, z pewnością łatwiej jest podejmować słuszne działania i podążać we właściwym kierunku. Dzięki temu zachęcisz wielu konsumentów do zakupów w Twojej firmie.

Która z 3 cech naszego produktu jest Twoją ulubioną?

To pytanie z ankiety produktowej ma na celu zebranie danych dotyczących najlepszych cech Twojego produktu. W ten sposób dowiesz się, w jaki sposób klienci wchodzą w interakcję z Twoim produktem. Możesz być zaskoczony, gdy zobaczysz, że funkcje, które uważasz za drugorzędne, znajdują się na szczycie listy. Dzięki temu będziesz wiedział, na jakich funkcjach należy się skupić, aby przyciągnąć większą liczbę klientów.

Taką ankietę możesz przeprowadzić na wiele sposobów, lecz z pewnością najłatwiejszym jest skorzystanie z narzędzia do przeprowadzania ankiet online, takiego jak SurvGo™. Dzięki temu uzyskasz dostęp do wielu funkcji, co sprawi, że ankieta CAWI będzie bardziej interesująca dla respondentów. Takie działania wpłyną pozytywnie na liczbę uzyskiwanych odpowiedzi zwrotnych z przeprowadzonej ankiety CAWI dotyczącej produktów.

Najczęściej zadawane pytania
Co to są badania CAWI?

Badania CAWI (Computer-Assisted Web Interviewing) to metoda zbierania danych, w której ankietowani wypełniają ankiety online za pomocą komputera lub innych urządzeń z dostępem do internetu.

Jakie są różnice między badaniami CAWI a tradycyjnymi ankietami papierowymi?

Główną różnicą jest to, że badania CAWI są przeprowadzane online, podczas gdy tradycyjne ankiety papierowe są wypełniane ręcznie. Badania CAWI są również bardziej interaktywne i umożliwiają bardziej zaawansowane techniki, takie jak automatyczne wypełnianie i sprawdzanie poprawności odpowiedzi.

Kontakt

Ewaluacje

e-mail

telefon

(+48) 22 12 28 025
(+48) 32 42 21 707
(+48) 668 300 664

adres

Biuro w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Biuro w Rybniku
ul. Kowalczyka 17
Rybnik 44-206