Istotne pytania w ankiecie online na temat tożsamości marki

Badania

Czy jesteś pewny, że Twoja marka przekazuje to, co myślisz klientom? Jeśli nie to warto przeprowadzić badanie tożsamości marki. Pamiętaj, że tożsamość Twojej marki jest wizerunkiem firmy, masz jedną szansę, aby zrobić wrażenie na Twoich klientach, dlatego warto upewnić się, jakie wrażenie robi firma poprzez przeprowadzenie ankiety online.

Co mówi Twoja marka?

W biznesie musimy wiedzieć, czy coś działa tak, jak powinno. Dlatego tak ważne jest przeprowadzanie ankiety online na temat tożsamości marki. Kiedy przeprowadzamy badanie tożsamości marki, próbujemy dowiedzieć się, jak klienci postrzegają naszą firmę. Obserwacja klientów opiera się na wszystkim, począwszy od logo po ich osobiste interakcje z firmą. Od wszystkich informacji zamieszczanych na stronie internetowej do tego, w jaki sposób odbierane są telefony. Nawet marki, które posiadamy w sklepie lub których używamy do realizacji usług wpływają na wizerunek przedsiębiorstwa. Tożsamość marki opiera się na postrzeganiu jej przez klientów poprzez elementy wizualne, język i ton, interakcje z klientami i potencjalnymi klientami oraz nazwy produktów i usług. Warto, więc się zastanowić o co pytać w badaniu tożsamości marki. Podczas przeprowadzania jakiejkolwiek ankiety online ważne jest, aby Twoje pytania i opcje odpowiedzi były jasne i zwięzłe. Istotne jest również, abyś zadawał pytania, które dostarczą Ci odpowiedzi, których będziesz potrzebował, aby wprowadzić korzystne zmiany. Wiedz, że możesz otrzymać także negatywne opinie. Jednak przy odpowiednim nastawieniu, te negatywne odpowiedzi mogą skłonić Cię do wprowadzenia poprawek, które poprawią tożsamość Twojej marki w sposób, o którym nigdy wcześniej nie myślałeś.

Pytania do ankiety online

Chcąc przeprowadzić badanie tożsamości marki warto wcześniej się zastanowić jakie pytania w niej umieścić. W ankietach online kluczowa jest treść dlatego przyjrzyj się przykładowym pytaniom:

  • Czy kupowałeś lub korzystałeś z naszych produktów/usług w ciągu ostatniego roku?
  • Od jak dawna jest Pan/Pani naszym klientem?
  • Kiedy słyszysz nazwę naszej firmy, jaka główna myśl przychodzi Ci na myśl (coś, za czym się opowiadamy)?
  • Co jest specjalnością naszej firmy?   
  • Czego najbardziej oczekujesz lub potrzebujesz od firm z tej branży?

Pozostałe pytania

Te pytania mają na celu skłonić Cię do zastanowienia się nad tym, co chciałbyś lub chciałabyś wiedzieć o postrzeganiu Twojej marki przez klientów. Jeśli masz jakieś inne pytania, dodaj je do swojej ankiety online. Jednocześnie usuń te, które uważasz za zbędne. Wszystko zależy od Ciebie, jak sformułujesz badanie internetowe. Pamiętaj tylko, aby nie przytłoczyć swoich klientów zbyt dużą ilością pytań. Większość z nas z chęcią weźmie udział w krótkiej ankiecie, ale jeśli będzie zbyt długa, wielu z nas nie będzie chciało jej dokończyć. Postaraj się więc stworzyć zwięzłą ankietę internetową.

Ankiety online mogą dotyczyć różnej tematyki, w tym tożsamości marki. Badania internetowe są szybkie i proste w przygotowaniu, gdyż istnieje wiele narzędzi do przeprowadzania ich, jak program SurvGo™.

Najczęściej zadawane pytania
Jakie rodzaje pytań mogą się pojawić w badaniach marki?

W badaniach marki online mogą pojawić się różne rodzaje pytań, takie jak pytania dotyczące doświadczenia z produktem, postrzegania marki, preferencji zakupowych czy opinii na temat reklam i promocji.

Czy badania marki realizowane są tylko na klientach danej marki?

Nie zawsze. Dobór próļy badawczej zależy od ustalonych celów badawczych. Wiele badań marki jest otwartych dla wszystkich respondentów, niezależnie od tego, czy są klientami danej marki czy nie. 

Kontakt

Ewaluacje

e-mail

telefon

(+48) 22 12 28 025
(+48) 32 42 21 707
(+48) 668 300 664

adres

Biuro w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Biuro w Rybniku
ul. Kowalczyka 17
Rybnik 44-206