Czym jest eCRF i jak usprawnia przeprowadzanie projektów badawczych?

Skrót eCRF to określenie na elektroniczne karty obserwacji pacjentów, które zastępują warianty papierowe. Jak dokładnie wygląda eCRF, jakie kryteria musi spełniać oraz jakie możliwości daje przeniesienie procesu gromadzenia danych do świata cyfrowego?

 

Przyjazne technologie eCRF w służbie badaczom

 

Przeprowadzanie badań klinicznych, obserwacyjnych oraz naukowych to kompleksowe zadanie, które wymaga operowania dużą ilością danych. Na szczęście obecnie istnieją elektroniczne systemy, które są szybkie, wydajne, a także gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. To eCRF-y, czyli elektroniczne karty obserwacji pacjentów, które oczywiście muszą być zgodne z odgórnymi wytycznymi.

 

W przypadku badań dla sektora farmaceutycznego, eCRF-y muszą być zgodne m.in. z wytycznymi FDA (ang. Food and Drug Administration), by możliwe było ich wykorzystywanie w badaniach klinicznych produktów leczniczych.

 

Czym charakteryzuje się dobry system do tworzenia eCRF?

 

W zamyśle eCRF ma usprawniać pracę badaczy, dlatego też warto w tym celu korzystać tylko z przemyślanych i dobrze zaprojektowanych systemów. Jednym z nich jest oprogramowanie o nazwie handlowej eCRF.bizTM, które zostało opracowane przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat® mające na swoim koncie ponad 2 tys. przeprowadzonych z sukcesem badań.

 

Jego eksperci skupili się przede wszystkim na tym, by tworzenie eCRF było szybsze i wydajniejsze aniżeli papierowego CRF, a także umożliwiało bieżące śledzenie zmian wprowadzanych przez użytkowników.

 

Dobry eCRF powinien charakteryzować się również możliwością pozostawiania komentarzy przez osoby zaangażowane w proces tworzenia badania i tak właśnie jest w przypadku oprogramowania eCRF.bizTM.

 

Konfigurowalność eCRF

 

Kolejną cechą dobrze działającego eCRF jest to, że daje on możliwość konfigurowania, zgodnie z potrzebami osób zaangażowanych w przygotowywanie badania. Firma Biostat® zdecydowanie w tym pomaga, gdyż poza standardowymi funkcjami swojego oprogramowania umożliwia też dodanie innych funkcji, zgodnie z potrzebami firm, z którymi współpracuje.

 

Biostat® słucha też swoich klientów, dlatego stworzony przez nią system do eCRF nieustannie się rozwija, by cały czas stanowić najbardziej innowacyjne oprogramowanie do gromadzenia danych z badań klinicznych, obserwacyjnych oraz naukowych. Z tego też powodu eCRF.bizTM jest narzędziem konfigurowalnym, dostosowującym się do potrzeb danego zespołu badawczego.

 

Z eCRF-ów współcześnie korzysta około 70 proc. zespołów przeprowadzających różnego rodzaju badania. Wynika to z faktu, że znacznie przyspiesza to realizację projektu, a także gwarantuje większą kontrolę nad wprowadzaniem danych oraz ewentualnymi błędami pojawiającymi się w tym procesie. Jeśli szukają Państwo bezpiecznych i oferujących kompleksowe możliwości systemów do eCRF, eCRF.bizTM bez wątpienia jest jednym z nich, daje bowiem badaczom szereg możliwości i pewność, że proces wprowadzania danych przebiegnie bez zakłóceń.

Kontakt

Ewaluacje

e-mail

telefon

(+48) 22 12 28 025
(+48) 32 42 21 707
(+48) 668 300 664

adres

Biuro w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Biuro w Rybniku
ul. Kowalczyka 17
Rybnik 44-206