Przypomnienia SMS Medfile – nie przegap wizyty u lekarza

Niestawianie się pacjentów na umówioną wizytę to częste zjawisko w placówkach medycznych. W natłoku codziennych obowiązków i stresie dnia codziennego łatwo jest pacjentowi zapomnieć o wyznaczonym terminie. Jednak nieodwoływanie uprzednio wizyt zakłóca pracę przychodni, powodując wzrost kolejek do lekarzy specjalistów. Może też spowodować opóźnienie postawienia diagnozy, co bywa kluczowe w przypadku poważniejszej choroby.  

 

Medfile – najlepszy program do gabinetu. Przyjazny zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy.

Zapominalscy pacjenci zapisują się na kolejne terminy, wydłużając tym samym czas oczekiwania na spotkanie z lekarzami innym pacjentom. Długi czas oczekiwania na wizytę to powszechny powód rezygnacji z wizyty u lekarza. W przypadku poważnych chorób, które mogą być wyleczone pod warunkiem wczesnego wykrycia, taka sytuacja może przynieść tragiczne skutki. Oczywiście, roztargnienie pacjentów nie jest jedynym powodem takiego stanu rzeczy – do pozostałych czynników należy zaliczyć często niesprawną koordynację funkcjonowania przychodni czy deficyt specjalistów wąskich dziedzin medycyny.

Najlepszy program do gabinetu lekarskiego – Medfile oferuje innowacyjne narzędzie: elektroniczny system rezerwacji wizyt z opcją powiadomień SMS. Dzięki niemu znacznie zmniejszy się liczba przypadków w których pacjent zapomni o wizycie.

 

System powiadomień SMS – jak to działa?

Oprogramowanie Medfile jest wyposażone w przejrzysty system powiadomień SMS. Gdy termin konsultacji zostaje ustalony, pacjent otrzymuje wiadomość tekstową z jego datą i godziną. Termin ten może potwierdzić lub odwołać. Bezpośrednio przed wizytą, pacjent dostaje kolejną wiadomość, przypominającą o spotkaniu. Przypomnienie w formie wiadomości tekstowej pozwoli mu z łatwością wprowadzić datę do kalendarza w swoim telefonie.

Elektroniczny system rezerwacji usprawnia pracę nie tylko lekarzy czy fizjoterapeutów, lecz także pracowników rejestracji. Pracownicy ci otrzymują od pacjentów preferowane daty spotkań, które wprowadzają do systemu, pacjent może także zarejestrować się samodzielnie poprzez udostępniony przez placówkę formularz online rejestracji na wizytę. System sprawdza dostępność lekarzy specjalistów w preferowanych dniach uwzględniając urlopy wypoczynkowe oraz daty innych wizyt i zabiegów, i na tej podstawie dobiera dogodne terminy. Proces wysyłania wiadomości SMS jest całkowicie zautomatyzowany – wystarczy wprowadzić do bazy danych numery telefonu pacjentów, szablon wiadomości tekstowej oraz informacje z jakim wyprzedzeniem (jedno-, dwu- lub trzydniowym) mają być wysyłane przypomnienia. Pracownicy rejestracji nie muszą więc telefonicznie potwierdzać dat konsultacji z każdym pacjentem, ani też o nich przypominać.

 

Funkcja powiadomień SMS nie tylko chroni pacjentów przed przegapieniem wizyty. W dużym stopniu ułatwia także pracę pracownikom rejestracji i samym lekarzom – poprzez skrócenie kolejek i zmniejszenie ilości „pustych” godzin w przypadku, gdy pacjent zapomni o odwołaniu spotkania. Co za tym idzie, lekarze specjaliści są w stanie przyjmować więcej pacjentów. 

Kontakt

Ewaluacje

e-mail

telefon

(+48) 22 12 28 025
(+48) 32 42 21 707
(+48) 668 300 664

adres

Biuro w Warszawie
Aleje Jerozolimskie 96
Warszawa 00-807

Biuro w Rybniku
ul. Kowalczyka 17
Rybnik 44-206